Підключитися (044) 593-39-29
Рус Укр
Tест швидкості

Tест швидкості

Шановні абоненти, швидкість Інтернет з'єднання можна протестувати на ресурсі beta.speedtest.net (потрібно натиснути кнопку «ЗМІНИТИ СЕРВЕР» і обрати сервер «Kiev - О» ).

Якщо у Вас виникли сумніви щодо швидкості (згідно тарифного плану), яку показують Вам speedtest-ресурси, пропонуємо ознайомитися з наступною інформацією.

Результати тестів можуть бути спотворені за наступними причинами:

1. Вплив додаткового обладнання (маршрутизатор, він же роутер). Деякі абоненти, через незнання, намагаються протестувати швидкість, будучи підключеними через бездротову мережу, тоді як саме обладнання радіодоступу може обмежувати швидкість. Тому для коректної перевірки швидкості з'єднання необхідно підключатися безпосередньо до роз'єму витої пари (розетки), в обхід роутера.
2. Вплив програмного забезпечення (антивірус, фаєрвол, брандмауер, шкідливе ПЗ). Щоб уникнути будь-якого впливу з боку цих програм (виняток становлять операційні системи сімейства Unix, MacOS) на результати тесту, бажано тестування проводити у Безпечному режимі із завантаженням мережевих драйверів.

Для тесту швидкості потрібно одночасно активувати завантаження декількох файлів, наприклад, для зарубіжного сегменту (Зарубіжні ресурси):

WORLD (Зарубіжні ресурси)* UA-IX (Українська мережа обміну Інтернет-трафіком)*
Активуйте декілька файлів одночасно: 

файл 1файл 2, файл 3,  файл 4

 Активуйте декілька файлів одночасно:

файл 1,  файл 2файл 3файл 4файл 5

*Можна використовувати й інші ресурси для тесту, але необхідно враховувати навантаження на дані сервери - чим популярніший файлообмінник, з якого можна завантажити файли для тесту, тим більше буде навантаження на нього, і, відповідно, нижча швидкість віддачі. Особливо це стосується зарубіжних серверів.

 

 

Активність мережі можна побачити у диспетчері задач (Ctrl + Shift + Esc), вкладка "Мережа" (показано на зображенні).

На зображенні видно, що наш мережевий інтерфейс навантажений на 20% (тобто при підключенні 100 Мбіт/с -це становить 20 Мбіт/с).

Підсумовуємо 4 завантаження:    481КБ/с + 606 КБ/с + 669КБ/с + 737 КБ/с  =  2493 КБ/с   або   2,493 МБ/с.

1 Байт/с = 8 біт/с

Тепер Мегабайти переводимо у Мегабіти:    2493 КБ/с * (множимо) 8  =  19944 Кбіт/с   або   19,94 Мбіт/с.

При тарифі «Швидкість зарубіжного сегменту до 20 Мб/с» швидкість відповідає тарифному плану.

Таким же способом можна тестувати і швидкість українського сегменту, відповідно навантажуючи мережевий інтерфейс до 100%.

Результати перевірки швидкості на ресурсах типу speedtest залежать від багатьох факторів:

  • віддаленість обраного сервера,
  • різні шляхи проходження пакетів,
  • завантаження каналів різних провайдерів на шляху до сервера,
  • поточне завантаження сервера.

Ми не стверджуємо, що speedtest надає некоректний результат виміру, але й приймати його за еталон - не варто.

І ще одна важлива обставина - результат перевірки швидкості буде близький до істини тільки в тому випадку, якщо робота всіх програм, що здійснюють обмін даними з Інтернет, буде призупинена!