Підключитися (044) 593-39-29
Рус Укр
Повідомлення про загрози

Повідомлення про загрози

Повідомлення про загрози
Повернутися до списку

Шановні абоненти!

На сьогодні у всьому світі значно активізувались Інтернет-шахраї, які постійно намагаються отримати несанкціонований доступ до Вашого персонального комп’ютеру, комунікатору або планшету, щоб викрасти Ваші персональні дані, вразити комп’ютерну техніку різними вірусними програмами для використання та поширення подібних вірусів за допомогою Вашої техніки та без Вашого відома. Таким чином, Ваш комп’ютер можуть використовувати навіть без Вашого відома в протиправних цілях.

Протягом травня-червня 2014 року ФБР США та правоохоронними органами інших країн, спільно з спеціалістами компанії Microsoft проведено міжнародну операцію щодо ліквідації діяльності однієї з найбільших у світі бот-мережі - GameOver ZeuS.

GameOver ZeuS – троянська програма, призначена для викрадення автентифікаційних даних (паролів), даних платіжних карток, сертифікатів, а також організації несанкціонованого прихованого використання обчислювальних ресурсів інфікованих комп’ютерів, наприклад, для проведення DDoS-атак, генерації криптовалюти BitCoin тощо.

Нажаль, враження зазначеним вірусом комп’ютерної техніки абонентів не оминув і український сегмент мережі Інтернет, в зв’язку з чим Командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України спільно з інтернет-провайдерами України вживаються заходи щодо запобігання поширення вірусного програмного забезпечення.

Щоб захистити Вашу комп’ютерну техніку та особисті персональні дані рекомендуємо скористатися наступними порадами: 

  1. Провести перевірку комп’ютера засобами антивірусного захисту.  

Встановіть та оновлюйте антивірус. Бажано, щоб оновлення здійснювалось регулярно та автоматично. Надайте можливість антивірусу регулярно (наприклад, щомісячно) здійснювати перевірки Ваших файлів. Якщо це можливо, використовуйте фаєрвол операційної системи — це дозволить контролювати з’єднання Вашого комп’ютера з Інтернетом. 

Наприклад, Ви можете скористатися послугами компанії з ліцензійного антивірусного захисту Вашої техніки: 

Антивірус Лабораторії Касперського

Антивірус Dr.Web.

  2.  Зміна логінів/паролів, що використовувались для доступу до електронної пошти, систем онлайн платежів тощо. 

Важливо вигадати складний для підбору пароль, особливо для вразливих технічних засобів, таких як WiFi-мережі. Не використовуйте скрізь один і той самий пароль, змінюйте його регулярно (наприклад, раз на рік). Не зберігайте Ваші паролі в Інтернет-браузері. Використовуйте двохфакторну автентифікацію там, де це можливо.

  3. Провести оновлення операційної системи та іншого програмного забезпечення.  

Розробники операційних систем, браузерів та іншого програмного забезпечення, як антивіруси, системи керування базами даних, офісні пакети програм регулярно випускають оновлення, які закривають виявлені вразливості. Використовуйте автоматичне оновлення, де це можливо. У разі, якщо це не можливо — регулярно вручну оновлюйте Ваше програмне забезпечення, завантажуючи оновлення з офіційних сайтів в Інтернеті.

  4. Не відкривайте повідомлення та незнайомі файли, які Ви не очікуєте.   

Чи траплялось Вам неочікувано отримати повідомлення з прикріпленим файлом з гіперпосиланням, або запрошення увійти в систему? Будьте пильними та не відповідайте на такі повідомлення, навіть, якщо Ви знаєте відправника. Приймайте тільки ті повідомлення, які Ви очікували отримати. Ніколи не залишайте спам, видаляйте його.

  5.  Закривайте випливаючі вікна клавішами Alt+F4 

Ніколи не клікайте «Згоден», «Ok», «No» або Х для закриття небажаного вспливаючого вікна — Ви можете випадково встановити шкідливе програмне забезпечення. Найкращий шлях закрити таке вікно — комбінація клавіш Alt+F4. Також можливо встановити фільтр випливаючих вікон (pop-up filter). 

Зазначені поради в змозі забезпечити мінімальний захист Ваших персональних даних та комп’ютерної техніки. 


При виникненні додаткових питань, служба технічної підтримки завжди надасть відповідні рекомендації у зручний для Вас час за телефонами: (044)5381238,   (067)5090508,   (050)3325525,   (093)1700590, E-mail: support@o3.ua

 

На сторожі Ваших інтересів,

Компанія «ФРІНЕТ»