Підключитися (044) 593-39-29
Рус Укр
Диверсія в Києві: у багатьох містах країни проблеми з інтернетом

Диверсія в Києві: у багатьох містах країни проблеми з інтернетом

Повернутися до списку

Пізно вночі 13.06.2017 року співробітниками компанії ФРІНЕТ було виявлено умисний підпал колодязю кабельної каналізації Укртелеком, в якому проходили кабелі багатьох операторів телекомунікацій. Після ліквідації пожежі співробітники компанії приступили до відновлення пошкодженої ділянки мережі та першими серед інших провайдерів завершили аварійно-відновлювальні роботи.

  • Інформація з ресурсу internetua.com від 13.06.2017 17:01:

Вночі 13 червня невідомі підпалили шини в двох телеком-колодязях під Південним мостом у Києві. В результаті до вечора 13-го в більшості населених пунктів України може тимчасово пропадати зв'язок і доступ в інтернет, повідомили нам на місці події представники телеком-компаній.

Справа в тому, що в колодязях перебували кабелі магістральних операторів, у яких провайдери орендують канали.

На місці події зібралися технічні фахівці дуже багатьох операторів, провайдерів: «Укртелекому» «Датагруп», «Волі», «Адамант», «Українських комунікацій», «ФРІНЕТ», Dest, Ipnet і т.п.

Зазвичай пошкодження усуваються протягом 6-8 годин. В даному випадку, можливо, знадобиться більше часу. «Коли в одному колодязі зв'язок відновлюють 3-4 провайдера, можна оперативно впоратися. Коли ж їх 24 - час на усунення пошкоджень розтягується», - пояснили фахівці Dest.

На питання, які телеком-компанії постраждали в результаті пожежі, їх представники іронізують: «Краще запитайте, хто не постраждав. Ми таких не знаємо».

У зв'язку з цим всі опитані геть відкидають версію з «жартами» конкурентів: «Занадто великий масштаб пошкоджень, постраждали практично всі. На таке ніхто з телекомників не піде».

У версії, що підпал - справа рук «мисливців за міддю», також вкрай мало шансів на життя. «Був схожий випадок в Дніпрі, коли злодії для відволікання уваги підпалили оптику в одному колодязі, а самі після відключення сигналізації оперативно витягали мідь в інших колодязях неподалік. Але в даному випадку, наскільки відомо, нічого не вкрадено десь поблизу», - розповідає Олександр Хмільовий, начальник відділу лінійно-кабельних споруд компанії ТОВ «УКРКОМ».

Основне озвучене припущення - «проба пера російських диверсантів». «Це перевірка швидкості реакції українських фахівців на аварію. Думаю, не випадково обрали цю ділянку. Це одна з небагатьох точок, через пошкодження оптики в якій, можна «покласти» як мінімум пів Києва (в кращому випадку). Якщо додати ще дві аналогічні точки - буде повний оффлайн», - вважають технічні фахівці.

  • "Телекомунікаційні колодязі (ТК) підпалили навмисно. Про це свідчать шини в ТК і тривалість горіння (близько півтори години)", - розповів директор з розвитку та експлуатації мережі "ФРІНЕТ" Дмитро Зінчук.

У поліції поки не коментують ці версії. Судячи з усього, працюють за принципом: "Не квапся". Вранці на місце події приїхала перша слідчо-оперативна група (СОГ). "Здивував їх абсолютний пофігізм. Вони навіть не могли зрозуміти, в чому проблема і чому їх турбують", - розповів один з провайдерів.

У другій половині дня до ТК дісталася друга слідча група «шукати заявника». Єдине, що вдалося у них дізнатися, кримінальне провадження поки не відкрито.